Buty ze skóry, czy skóry ekologicznej – co wybrać?
Buty ze skóry, czy skóry ekologicznej – co wybrać?

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna ? Czym się różnią i co wybrać? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Na dzisiejszym rynku dostępnych jest wiele rodzajów obuwia, które pięknie wyglądają i mogą stanowić idealny element codziennej, jak i wieczorowej kreacji. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego buty są wykonane. Nie chcemy w końcu, aby przyjemność z zakupu nowej pary, przerodziła się w niewygodne wspomnienia.

Krocząc po sklepach w poszukiwaniu tej idealnej pary, można dostrzec wiele butów w bardzo atrakcyjnych cenach, wykonanych z tzw. „skóry ekologicznej”. Mowa tutaj, o materiale znanym dawniej pod takimi nazwami jak derma, czy skaj, czyli tkaninie poliestrowej, pokrytej warstwą polichlorku winylu. I choć to połączenie doskonale imituje fakturę i kolor skóry, to nie posiada tych samych właściwości, co może mieć wpływ na użytkowanie naszych butów.

Przede wszystkim, derma jest mniej odporna na wszelkie przetarcia i zagięcia, co może w konsekwencji spowodować, że krótko nacieszymy się pięknym wyglądem naszych nowych szpilek, czy butów na obcasie. Poza tym, sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza, oraz wilgoci, co może spowodować odparzenia skóry, a także bolesne podrażnienia ( ze znienawidzonymi przez każdą kobietę obtarciami włącznie). Z czasem możemy się borykać również z nieprzyjemnym zapachem, którego ciężko się pozbyć nawet przy pomocy specjalistycznych preparatów.

Buty ze skóry naturalnej lepiej również dostosowują się do stopy, co ma ogromny wpływ na wygodę ich noszenia. Są one również bezpieczniejsze dla naszej skóry (szczególnie u osób, które są wrażliwe na sztuczne materiały).

Decydując się na zakup butów, warto wybrać solidnej jakości materiały, które dadzą Ci pewność, że w swojej wymarzonej parze będziesz mogła spędzić cały dzień w pracy, bądź przetańczyć całą noc. Warto zatem wydać nieco więcej, na prawdziwe skórzane buty, które będą cieszyć nie tylko Twoje oko, ale również zachwycać Cię wygodą. W końcu najważniejsza jest przyjemność!Data posta : lip 8, 2019
Autor : La Via by Senso